Mesleki Gelişim Dersi Megep Modulleri (Güncel)

MESLEKİ GELİŞİM DERSİ MEGEP MODÜLLERİ Öğrencinin yaşam boyu kullanabileceği ve mesleki gelişmesine yararlı olabilecek; iyi ilişkiler kurabilme, öğrenmeyi öğrenme, bilgiye ulaşma, girişimcilik ve iş fikirleri üretme, işe uyum sağlama, kendini geliştirme ve problem çözme gibi bilgi ve becerilerin verildiğiderstir.

Gözlem Alet Ve Sistemleri Dersi Modülleri (Güncel)

Gözlem Alet Ve Sistemleri Dersi Modülleri GÖZLEM ALET VE SİSTEMLERİ Öğrenciye, meteorolojik aletlerin bakımı, otomatik gözlem sistemi bakımı ve basit arızaları giderme ile ilgili bilgi ve becerilerin verildiği derstir.

Teknik Ve Meslek Resim Dersi Modülleri (Güncel)

Teknik Ve Meslek Resim Dersi Modülleri TEKNİK VE MESLEK RESİM TSE standartları ve teknik resim kuralları, norm yazı ve rakam, temel geometrik çizimler, iz düşüm, görünüş çıkarma, ölçülendirme, kesit ve perspektif görünüş, açınımlar ve ara kesitleri çizme, elektrik-elektronik devre şemaları çizimi ile ilgili konularda gerekli bilgilerin verildiği derstir.

Mesleki Yabancı Dil Dersi Megep Modülleri (Güncel)

Mesleki Yabancı Dil Dersi Megep Modülleri MESLEKİ YABANCI DİL Öğrenciye kara ve deniz sinoptik kod çözümü, havacılık gözlem ve tahmin raporları çözümü, yabancı dilde brifing dokümanları hazırlama ve brifing sunumu basit lisan kısaltmalarıyla rapor hazırlama ve “Model TA-M” formunun doldurulması ile ilgili bilgi ve becerilerin verildiği derstir.

Meteorolojik İletişim Dersi Megep Modülleri (Güncel)

Meteorolojik İletişim Dersi Megep Modülleri METEOROLOJİK İLETİŞİM Öğrenciye gözlemlerin kalite kontrolü, raporların iletilmesi ve verilerin toplanması; yer, yüksek seviye ve yardımcı meteorolojik haritaların hazırlanması, uydu ve radar verilerinin elde edilmesi, sayısal hava tahmin ürünlerinin elde edilmesi, meteorolojik tahmin ürünlerinin ve hizmetlerin iletilmesi ile ilgili bilgi ve becerilerin verildiği derstir.

Hava Analiz Ve Tahmin Tekniği Modülleri (Güncel)

Hava Analiz Ve Tahmin Tekniği Modülleri HAVA ANALİZ VE TAHMİN TEKNİĞİ Öğrenciye önemli meteorolojik olayların izlenmesi, uydu ve radar ürünleri, sayısal hava tahmin model ürünleri, deniz tahmin model ürünleri, yerel ve bölgesel hava tahmin raporları, mevsimsel tahmin çalışması, meteorolojik uyarı raporu ve meteorolojik brifing dokümanları hazırlanması, brifing sunumu ile ilgili bilgi ve becerilerin verildiği derstir.

Temel Elektronik Ve Ölçme Modülleri (Güncel)

Temel Elektronik Ve Ölçme Modülleri TEMEL ELEKTRONİK VE ÖLÇME Fiziksel ve elektriksel büyüklükler, elektrik esasları, analog, dijital devre elemanları, doğru ve alternatif akım ile ilgili konularda gerekli  bilgilerin verildiği derstir.

Havacılık Meteorolojisi Dersi Modülleri (Güncel)

Havacılık Meteorolojisi Dersi Modülleri HAVACILIK METEOROLOJİSİ Öğrenciye havacılık meteorolojisi elemanlarını gözleme, havacılık amaçlı rutin ve seçilmiş hava raporu hazırlama, basit lisan kodlama yapma, uçak gözlemini rapor etme; buzlanma, türbülans, açık hava türbülansı, thermal türbülans ve sis analizi, meydan iniş ve trend tahmini yapma, meydan ihbarı, “SIGMET, AIRMET, GAMET” mesajları ve uçuş dokümanlarını hazırlama ile ilgili …

Continue reading ‘Havacılık Meteorolojisi Dersi Modülleri (Güncel)’ »