Mesleki Bilgisayar Dersi Megep Modülleri (Güncel)

Mesleki Bilgisayar Dersi Megep Modülleri MESLEKİ BİLGİSAYARBilgisayarda metin dosyası, elektronik tablolama programları, verileri sıralama ve grafiksel olarak gösterme, seri şekilde yazı yazma ve internet ile ilgili bilgilerin verildiği derstir.

Bilgisayarda Fotoğraf İşleme Dersi Megep Modülleri (Güncel)

Bilgisayarda Fotoğraf İşleme Dersi Megep Modülleri BİLGİSAYARDA FOTOĞRAF İŞLEMEBilgisayara fotoğraf aktarma, fotoğrafın temel ayarlarını yapma ve  fotoğrafı istenilen formata dönüştürme, çalışılacak alanları seçme, katmanlar oluşturma, boyama, desen oluşturma, resimleri boyutlandırma, yazıcıdan baskısını alma ve belirli bir düzenle arşivleme ile ilgili bilgilerin verildiği derstir.

Sayfa Düzenleme Dersi Megep Modülleri (Güncel)

Sayfa Düzenleme Dersi Megep Modülleri SAYFA DÜZENLEMEBilgisayarda istenilen özelliklerde metin ve resim kutusu açarak düzenleme, verilen resim ve metinleri kutulara istenilen şekilde yerleştirme, resim ve metin kutularını yapılandırma; dergi, broşür, gazete, afiş sayfası düzenleme ile ilgili bilgilerin verildiği derstir.

Haber Çekimi Dersi Megep Modülleri (Güncel)

Haber Çekimi Dersi Megep Modülleri HABER ÇEKİMİKameranın parçaları ve aksesuarları, kameraların çalışma prensipleri, kamera bağlantıları, kamera hareketleri, kaset ve kayıt ortamı türleri, kamera çekim hazırlıkları ile ilgili bilgilerin verildiği derstir.

Medya Organizasyonu Dersi Megep Modülleri (Güncel)

Medya Organizasyonu Dersi Megep Modülleri MEDYA ORGANİZASYONUGazeteciliğin temel kavramları, medya kuruluşlarının ekonomik ve örgütsel yapısı, ilan ve reklam organizasyonu, yayın ve dağıtım ile ilgili bilgilerin verildiği derstir.

Temel Hukuk Dersi Megep Modülleri(Kaldırılmıştır)

Temel Hukuk Dersi Megep Modülleri İndirmek istediğiniz modulun üzerinde farenin sağ tuşuna basarak ” Hedefi Farklı Kaydet ” seçeneğine tıklayarak modulü, bilgisayarınızda istediğiniz yere kaydedebilirsiniz Bu Ders Artık Modüller Sayfasında Gözükmüyor. Dersin ilgili modüllerini başka dersler altında bulabilirsiniz.

Haber Fotoğrafçılığı Dersi Megep Modüller(Güncel)

Haber Fotoğrafçılığı Dersi Megep Modülleri HABER FOTOĞRAFÇILIĞIHaber-fotoğraf ilişkisi, fotoğrafın dikkat ögeleri, fotoğrafçılıkta perspektif, derinlik, ışık ve renk, fotoğrafı değerlendirme ve yayın kalitesinde fotoğraf seçme ile ilgili bilgi ve becerilerin verildiği derstir.

Televizyon Haberi Dersi Megep Modülleri (Güncel)

Televizyon Haberi Dersi Megep Modülleri TELEVİZYON HABERİRadyo-TV haber formatını çözümleme, haber görüntülerini izleme, perfore metnini yazma, KJ ve sunucu metnini yazma, görsel malzemeler ve basın bültenlerinden haber yazma, anons çekimi yapma, röportaj yapma ve canlı yayında haberi sunma ile ilgili bilgilerin verildiği derstir.

Haber Toplama Ve Yazma Dersi Megep Modülleri (Güncel)

Haber Toplama Ve Yazma Dersi Megep Modülleri HABER TOPLAMA VE YAZMAHaberin temel nitelikleri, basın kuruluşlarında gündem takibi ve organizasyonu, haber izleme ve toplama yöntemleri, haber dilinin özellikleri ve basit düzeyde haber yazma ile ilgili bilgilerin verildiği derstir.