Mesleki Gelişim Dersi Megep Modulleri (Güncel)

MESLEKİ GELİŞİM DERSİ MEGEP MODÜLLERİ Öğrencinin yaşam boyu kullanabileceği ve mesleki gelişmesine yararlı olabilecek; iyi ilişkiler kurabilme, öğrenmeyi öğrenme, bilgiye ulaşma, girişimcilik ve iş fikirleri üretme, işe uyum sağlama, kendini geliştirme ve problem çözme gibi bilgi ve becerilerin verildiğiderstir.

Tekstil Teknolojisi Dersi Modülleri (Güncel)

 TEKSTİL TEKNOLOJİSİ DERSİ MODÜLLERİ  (EL SANATLARI ALANI)  Dersin Modülleri Süre Kazandırılan Yeterlikler Yeterlilikler  Not : İndirmek istediğiniz modulun üzerinde farenin sağ tuşuna basarak ” Hedefi Farklı Kaydet ” seçeneğine tıklayarak modulü, bilgisayarınızda istediğiniz yere kaydedebilirsiniz. TEKSTİL TEKNOLOJİSİ DERSİ MODÜLLERİ Not Bu Ders Artık Modüller Sayfasında Gözükmüyor. Dersin ilgili modüllerini başka dersler altında bulabilirsiniz.

Mekikli Dokumalar Dersi Modülleri (Güncel)

  MEKİKLİ DOKUMALAR DERSİ MODÜLLERİ (EL SANATLARI ALANI) MEKİKLİ DOKUMALARMekikli dokumada desen, mekikli dokumaya hazırlık, bezayağı, panama, rips, dimi, atlas, karışık örgülerle dokuma ve peşkir dokuma ile ilgili konularda gerekli bilgilerin verildiği derstir.

Bebek Dersi Megep Modülleri(Güncel)

BEBEK DERSİ MODÜLLERİ (EL SANATLARI ALANI) BEBEKTel bebek, hamur bebek, taş bebek, kitre bebek, kitre bebek giysisi, kalıpla dolgu oyuncak –bebek, soğanlı bebekler, damal bebek ve Fadime bebek ile ilgili konuların verildiğiderstir.

Yapma Çiçek Teknikleri Dersi Megep Modülleri(Güncel)

Yapma Çiçek Teknikleri Dersi Megep Modülleri YAPMA ÇİÇEK TEKNİKLERİYapma çiçekçilikte temel teknikler, tabii kumaş çiçek, çuval çiçek, davul derisi çiçek, kâğıt çiçek, boncuk çiçek, çorap çiçek, deri çiçek ve metal çiçek yapma ile ilgili konuların verildiğiderstir.

Tekstil Lifleri Ve Boyama Teknikleri Dersi Modülleri (Güncel)

TEKSTİL LİFLERİ VE BOYAMA TEKNİKLERİ DERSİ MODÜLLERİ   (EL SANATLARI ALANI)  TEKSTİL LİFLERİ VE BOYAMA TEKNİKLERİBitkisel, hayvansal, kimyasal lifler; boya hazırlama, ipleri boyama ve ipek boyama ile ilgili bilgilerin verildiği derstir.

Keçecilik Dersi Modülleri(Güncel)

KEÇECİLİK DERSİ MODÜLLERİ   (EL SANATLARI ALANI) KEÇECİLİKKeçe için yünleri boyama, yün atma ve serpme; keçeleştirme, keçede desenleme ve keçe ürünleri yapma ile ilgili konuların verildiğiderstir.

Maraş İşi Dersi Modülleri (Güncel)

MARAŞ İŞİ DERSİ MODÜLLERİ   (EL SANATLARI ALANI)  MARAŞ İŞİ, Elde ve makinede Maraş işine hazırlık ve Maraş işi yapma teknikleri ile ilgili bilgilerin verildiği derstir.

Antep İşi Dersi Modülleri (Güncel)

 ANTEP İŞİ DERSİ MODÜLLERİ EL SANATLARI ALANI)  ANTEP İŞİ, Elde ve makinede Antep işi yapımı konularının verildiği derstir.

Prototip Ürünler Dersi Megep Modülleri(Güncel)

Prototip Ürünler Dersi Megep Modülleri PROTOTİP ÜRÜNLERTuristik ve hediyelik eşyalar, Kutlama aksesuarları ve hediyelik eşyaların sunumu için ambalaj yapımı ile ilgili konuların verildiğiderstir.

Sanayi Nakışları Dersi Modülleri(Güncel)

SANAYİ NAKIŞLARI DERSİ MODÜLLERİ  (EL SANATLARI ALANI)  SANAYİ NAKIŞLARI, Bilgisayarda desen hazırlama, düzeltme, makineyi hazırlama, çalıştırma, arma işleme, ev tekstilinde nakış, deri üzerine işleme, nakışta giyim süsleme ve sanayi makinesinde kanava yapma ile ilgili bilgilerin verildiği derstir.

Halı Desenleri Dersi Modülleri(Güncel)

HALI DESENLERİ DERSİ MODÜLLERİ (EL SANATLARI ALANI) HALI DESENLERİMotifleri birleştirerek elde veya bilgisayar ortamında geleneksel ve yöresel Türk halı desenleri oluşturma, farklı ülkelerin halılarının desen ve renk özelliklerini araştırma, yeni desenler tasarlama ve renklendirme ile ilgili konularda gerekli bilgilerin verildiğiderstir.