Mesleki Gelişim Dersi Megep Modulleri (Güncel)

MESLEKİ GELİŞİM DERSİ MEGEP MODÜLLERİ Öğrencinin yaşam boyu kullanabileceği ve mesleki gelişmesine yararlı olabilecek; iyi ilişkiler kurabilme, öğrenmeyi öğrenme, bilgiye ulaşma, girişimcilik ve iş fikirleri üretme, işe uyum sağlama, kendini geliştirme ve problem çözme gibi bilgi ve becerilerin verildiğiderstir.

Örücülük Dersi Megep Modülleri

Örücülük Dersi Megep Modülleri ÖRÜCÜLÜK,  Örücülükte hazırlık işlemleri, şiş örücülüğü temel teknikleri ve desen oluşturma, tığ örücülüğünde temel teknikler ve desen oluşturma, tığ örgü para kesesi ve şifre danteli ile ilgili konuların verildiğiderstir.

Yöresel Halı Dokumalar Dersi Modülleri (Güncel)

  YÖRESEL HALI DOKUMALAR DERSİ MODÜLLERİ (EL SANATLARI ALANI)  YÖRESEL HALI DOKUMALARYahyalı, Bünyan, Hereke, Gördes, Yağcıbedir, Demirci, Milas Koyunlu, Ladik, Isparta, Döşemealtı halısı ve tülü dokumak ile ilgili desen hazırlama, araç gereç hazırlama ve dokuma yapma konularında gerekli bilgilerin verildiği birderstir.

Keçecilik Dersi Modülleri(Güncel)

KEÇECİLİK DERSİ MODÜLLERİ   (EL SANATLARI ALANI) KEÇECİLİKKeçe için yünleri boyama, yün atma ve serpme; keçeleştirme, keçede desenleme ve keçe ürünleri yapma ile ilgili konuların verildiğiderstir.

Temel Teknikler Dersi Modülleri(Güncel)

 TEMEL TEKNİKLER DERSİ MODÜLLERİ  (EL SANATLARI ALANI) TEMEL TEKNİKLERKirkitli dokumalarda basit desen çizimleri, makrome örgüye hazırlık, makromede kullanılan temel düğüm teknikleri, oyuncak bebek, ev tekstili ve ev dekorasyonu ürünleri, düz dikiş, overlok, işlemeye hazırlık, basit nakış temel iğne teknikleri, tığ oyası, pul boncuk dikişleri, makineyi hazırlama, basit arızalar, kasnaksız makine nakışları ile ilgili konuların verildiğiderstir.

Oyalar Dersi Megep Modülleri(Güncel)

OYALAR DERSİ MODÜLLERİ  (EL SANATLARI ALANI) OYALARİğne oyası, firkete oyası, mekik oyası yapma teknikleri ile ilgili bilgilerin verildiğiderstir.

Yöresel Kilim Dokumalar Dersi (Güncel)

YÖRESEL KİLİM DOKUMALAR DERSİ MODÜLLERİ   (EL SANATLARI ALANI) YÖRESEL KİLİM DOKUMALARSarız, Eşme, Kelkit, Bayat kilimlerinin dokunması ile ilgili konularda gerekli bilgilerin verildiğiderstir.

Halı Desenleri Dersi Modülleri(Güncel)

HALI DESENLERİ DERSİ MODÜLLERİ (EL SANATLARI ALANI) HALI DESENLERİMotifleri birleştirerek elde veya bilgisayar ortamında geleneksel ve yöresel Türk halı desenleri oluşturma, farklı ülkelerin halılarının desen ve renk özelliklerini araştırma, yeni desenler tasarlama ve renklendirme ile ilgili konularda gerekli bilgilerin verildiğiderstir.

Temel Tasarım (Sanat Eğitimi) Dersi Modülleri (Güncel)

Temel Tasarım (Sanat Eğitimi) Dersi Modülleri (EL SANATLARI ALANI)  TEMEL TASARIMNokta-çizgi, açık-koyu, ışık-gölge, tasarı ilkeleri, doku, renk ve strüktür ile ilgili bilgilerin verildiği derstir.

Nakış Tasarımları Dersi Megep Modülleri

NAKIŞ TASARIMLARI DERSİ MODÜLLERİ  (EL SANATLARI ALANI) NAKIŞ TASARIMLARI, Şekil oluşturma, görünüş çıkarma, desen panosu ve nakışlı ürün tasarımları ile ilgili bilgilerin verildiğiderstir.

Yöresel Taş İşlemeciliği Dersi Modülleri(Güncel)

YÖRESEL TAŞ İŞLEMECİLİĞİ DERSİ MODÜLLERİ  (EL SANATLARI ALANI) YÖRESEL TAŞ İŞLEMECİLİĞİGeleneksel nazar boncuğu, özgün cam şekillendirmeler, lüle taşı işleme, kehribar taşını işleme ve oltu taşı işleme ile ilgili konuların verildiğiderstir.

Gümüş Kazaz Örücülüğü Dersi Modülleri (Güncel)

GÜMÜŞ KAZAZ ÖRÜCÜLÜĞÜ DERSİ MODÜLLERİ (EL SANATLARI ALANI)  GÜMÜŞ KAZAZ ÖRÜCÜLÜĞÜ Gümüş kazaz örücülüğüne hazırlık, gümüş kazaz örücülüğünde top örgüsü tekniği, sürgü tekniği, uzun sürgü tekniği ,balıksırtı tekniği, ajör tekniği ve gümüş kazaz örücülüğünde ürün oluşturmak ile ilgili konuların verildiğiderstir.