Mesleki Gelişim Dersi Megep Modulleri (Güncel)

MESLEKİ GELİŞİM DERSİ MEGEP MODÜLLERİ MESLEKİ GELİŞİM Öğrencinin yaşam boyu kullanabileceği ve mesleki gelişmesine yararlı olabilecek; iyi ilişkiler kurabilme, öğrenmeyi öğrenme, bilgiye ulaşma, girişimcilik ve iş fikirleri üretme, işe uyum sağlama, kendini geliştirme ve problem çözme gibi bilgi ve becerilerin verildiğiderstir.

Bilişim Teknolojilerinin Temelleri Dersi Modulleri (Güncel)

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI  Bilişim teknolojilerinin temeli olan kavramları tanıtarak sistem montajı, işletim sistemi kurulumu işlemlerini gerçekleştirebilme ve temel ağ işlemleri ile ilgili konularda gerekli bilgilerin verildiği derstir.

Endüstriyel Kontrol Dersi Modulleri (Kaldırılmış)

 ENDÜSTRİYEL KONTROL DERSİ MODÜLLERİ  BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI  Bu Ders Artık Modüller Sayfasında Gözükmüyor. Dersin ilgili modüllerini başka dersler altında bulabilirsiniz. Modül Kodu Modül Adı 523EO0189 DA – AD Dönüştürücüler 523EO0190 Motorlar 523EO0186 Röle 523EO0416 Sensör ve Transduser 523EO0187 Yarı İletken Elemanlar  

Web Tasarımı Ve Programlama Dersi Modulleri (Güncel)

WEB TASARIMI VE PROGRAMLAMA DERSİ MODÜLLERİ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI Tasarımda dikkat edilecek temel ilkeler, HTML dili komutlarını kullanma, web tasarım editörünü ve stil şablonlarını kullanarak web sayfası tasarımı yapma, betik dilini kullanma ve etkileşimli web uygulamaları için programlar hazırlama ile ilgili konularda gerekli bilgilerin verildiğiderstir.

Elektronik Uygulamaları Dersi Modulleri

ELEKTRONİK UYGULAMALARI DERSİ MODÜLLERİ  BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI Elektronik ve dijital elektronik ile ilgili konularda gerekli bilgilerin verildiğiderstir.

Sunucu Işletim Sistemi ve Ağ Gücenliği Megep Modulleri

Sunucu Işletim Sistemi ve Ağ Güvenliği Megep Modulleri Sunucu işletim sisteminin kurulumu, yönetimi ve ağ güvenliğinin sağlanması ile ilgili konularda gerekli bilgilerin verildiğiderstir.

Veri Tabanı Dersi Modulleri (Güncel)

VERİ TABANI DERSİ MODÜLLERİ  BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI Veri, veri tabanı ve veri tabanı sunucularının kullanımı ile ilgili konularda gerekli bilgilerin verildiğiderstir.

Bilgisayarlı Devre Tasarımı Dersi Modulleri (Güncel)

BİLGİSAYARLI DEVRE TASARIMI DERSİ MODÜLLERİ  BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI Elektrik elektronik devre ve şemaları, bilgisayar ortamında çizim ve simülasyon, elektrik-elektronik devre ve şemalara ait baskı devreleri ile ilgili konularda gerekli bilgilerin verildiği derstir.

Sunucu Işletim Sistemi Dersi Modulleri

SUNUCU İŞLETİM SİSTEMİ DERSİ MODÜLLERİ  BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI Sunucu işletim sistemlerinin kurulumu, yönetimi ve güvenliğinin sağlanması ile ilgili konularda gerekli bilgilerin verildiğiderstir.

Ağ Temelleri Dersi Modulleri (Kaldırılmış)

AĞ TEMELLERİ DERSİ MODÜLLERİ  BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI Modül Kodu Modül Adı 481BB0029 Ağ Temelleri 523EO0194 Bakır Kablolar 523EO0195 LAN Kablolama 481BB0033 Sistem Güvenliği 481BB0032 TCP/IP ve IP Adresleme Bu Ders Artık Modüller Sayfasında Gözükmüyor. Dersin ilgili modüllerini başka dersler altında bulabilirsiniz.

Sistem Bakım Ve Onarım Dersi Modulleri(Güncel)

SİSTEM BAKIM VE ONARIM DERSİ MODÜLLERİ  BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI Bilgisayar sisteminin kurulumu, bakım ve onarımı ile ilgili konularda gerekli bilgilerin verildiğiderstir.

Ağ Sistemleri Ve Yönlendirme Dersi Modulleri

AĞ SİSTEMLERİ VE YÖNLENDİRME DERSİ MODÜLLERİ  BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI Ağ sistemlerinin tasarımı, simülasyonu ve yönlendirme işlemleri ile ilgili konularda gerekli bilgilerin verildiği derstir.