Elektrokardiyografi Cihazları Dersi Modülleri

ELEKTROKARDİYOGRAFİ CİHAZLARI DERSİ MODÜLLERİ  BİYOMEDİKAL CİHAZ TEKNOLOJİLERİ ALANI

ELEKTROKARDİYOGRAFİ CİHAZLARI, Kalp sinyallerini izleyen cihaz çeşitleri, montajı, dış birimleri, donanımları ve kurulumu, EKG besleme üniteleri, EKG işaretleri ölçülmesi ölçüm yöntemleri, ek birimler ve rastgele arızalar ilgili bilgilerin verildiği bir derstir.

Bu derste öğrenciye kalp sinyalleri izleyen cihazların montajını yapma ve kullanıma hazır hâle getirebilme; EKG LCD ekran, elektrot ve rasgele arızaları giderme; EKG besleme, sinyal işleme ve diğer ünite arızalarını giderme yeterliklerini kazandırmak amaçlanmaktadır.

Dersin Modülleri Süre Kazandırılan Yeterlikler
Kalp Sinyal İzleyiciler 40/24 EKG montajını yapmak
Elektrokardiyografi Donanımı 40/32 EKG’yi kullanıma hazır hâle getirmek
EKG Elektrotları 40/32 EKG LCD ekran, elektrot ve rasgele arızaları gidermek
Elektrokardiyografi Ölçümleri 40/32 EKG besleme, sinyal işleme ve diğer ünite arızalarını gidermek

Not : İndirmek istediğiniz modulun üzerinde farenin sağ tuşuna basarak ” Hedefi Farklı Kaydet ” seçeneğine tıklayarak modulü, bilgisayarınızda istediğiniz yere kaydedebilirsiniz. 

ELEKTROKARDİYOGRAFİ CİHAZLARI DERSİ MODÜLLERİ

FOET KoduModül AdıModül Durum
523Ekg ElektrotlarıHazırlanıyor
523Elektrokardiyografi DonanımıHazırlanıyor
523Elektrokardiyografi ÖlçümleriHazırlanıyor
523Kalp Sinyal İzleyicilerHazırlanıyor

 Elektrokardiyografi Cihazları, Dersi Modülleri, Elektrokardiyografi, Cihazları, Biyomedikal Cihaz Teknolojileri, Biyomedikal, Cihaz, Teknolojileri, modulleri, sağlık, modul indir, megep modulleri indir, Kalp, sinyallerini, izleyen cihaz, çeşitleri, montajı, dış birimleri, donanımları, kurulumu, EKG besleme, üniteleri, EKG, işaretleri, ölçülmesi, ölçüm,Biyomedikal,Biyomedikal modülleri,modül,modüller, yöntemleri, rastgele, arızalar, meslek, elektrokardiyografi, elektrotları,kalp,sinyal